Polipi sau ce pot sa am la 30 de ani?

Sinuzita

Postata de cu 16 ani in urma.

cand eram mic trebuia sa fac operatie de polipi insa nu am facut. Acum am 30 de ani si respir doar pe gura, noaptea sforai, daca fac putin efort obosesc foarte tare.Am fost la ORL si mi-au spus ca nu mai pot avea polipi la varsta mea. Mi-au dat sa fac o radiografie la sinusuri si mi-au spus ca totul e normal. insa eu nu pot respira pe nas si nu stiu ce sa fac si cui sa ma adresez

Raspunsuri (1)

Popa40

acum 16 ani

Buna ziua
sfatul meu este sa faceti un control ORL mai amnuntit;si eu am ceva probleme de acest gen,trebuie sa ma operez de deviatie de sept,dar investigatia e destul de amanuntita si exacta;eu va pot recomanda medicul la care am fost: prof.dr.Zainea Viorel de la Institutul de fonoaudiologie si chirurgie functionala Dorin Hociota din Bucuresti.Adresa o puteti gasi si pe net;e undeva prin spatele Casei poporului.Multa sanatate