permanent imi curge nasul

Sinuzita

Postata de hirto83 cu 14 ani in urma.

de cativa ani mi au fost extrase amidalitele si de atunci mereu am probleme cu nasul,orice raceala se prinde foarte repede,nu conteaza ca e vara sau iarna.Dimineata ma trezesc infundat si in cursul zilei imi curge permanent nasul.VA ROG daca puteti sa mi dati vreun sfat,multumesc

Raspunsuri (14)

domnupop

acum 14 ani

probabil esti o persoana alergica......consulta un alergolog.
mananca zilnic usturoi

Dr. Masariu Roxana

acum 14 ani

Poate fi o rinita alergica perena, trebuie sa efectuati teste alergologice. Daca ies negative, faceti atunci un consult ORL.

hirto83

acum 14 ani

multumesc

camelia

acum 14 ani

de vreo 2 ani imi tot curge din nas in gura un lichid lipicios.mi s-a zis ca am sinusita,am facut 5 punctii dar sunt tot asa .ce sa fac?

Dr. Masariu Roxana

acum 14 ani

Poate fi vorba de o sinuzita cronica, pentru a vedea exact ce sinusuri sunt afectate si ce forma de sinuzita este, va fi necesar sa efectuati un examen endoscopic nazal si CT (tomografie computerizata) de sinusuri.

anamaria

acum 14 ani

am fost diacnostica de cativa ani buni cu sinozita.Am urmat diverse tratamente dar se pare ca nu au avut nici un efect.In urma cu arpoximativ 2 luni m-am dus la mediucul de familie care stie de problema mea, aceste mi-a dat antibiotice de 600 si Olynth.Spray-ul ma ajuta doar pt cateva minute.Eu inca am nasul infundat si respir mai greu.Nu stiu daca e din cauza sinozitei sau nu dar noapte cand dorm, dorm cu gura deschisa, nu pot sufla pe nas.ce as putea face ?

Dr. Masariu Roxana

acum 14 ani

Vedeti raspunsul de mai sus (pentru Camelia).

gabriela bucuresti

acum 14 ani

Si mie de 2 zile imi curge nasul dar este un lichid incolor ca si nu imi dau seama de la ce mi se trage . si seara sforaie care eu inainte nu aveam probleme de genul asta , gatul mi se usuca ... ce am oare ?

gabriela bucuresti

acum 14 ani

si ma mai daore si capul dar nu tot , pe partea stanga sau dreapta , imi da cutite asa se manifesta durerea :(

stefan

acum 11 ani

de cativa ani imi curge \\ mereu nasul ,stranut si imi curg ochii.indiferent ca este iarna sau vara eu mereu trag de nas...va rog frumos sa ma ajutati

maria

acum 11 ani

mie imi curge nasul de azi dimineata si mie infundat

nashu

acum 10 ani

Mai iti curge nasul?

nashu

acum 10 ani

Mai iti curge nasul?

Deny

acum 9 ani

Si mie imi curge nqsul mereu .Mi e si foarte frig chiar si la 30 de grade cu sosete in picioate si pijamale:( ce sa fac