os inflamat

Sinuzita

Postata de ella25 cu 13 ani in urma.

Buna. Am suferit 2 operatii la nas 1.deviatie sept+remodelare,am vrut ca varful sa fie putintel mai mic, maaaare greseala ca in urma operatiei m am trezit cu nasul de 2 ori mai mare decat inaintea operatiei, osul se inflamase si era carne/piele in exces, dupa 1 an si cv medicul mi a recomandat o a 2 a operatie, sa repare "greseala", dar si dupa a 2 a nasul arata la fel de urat, desi eu am respectat intocmai indicatiile lui...au trecut 2 ani de la ultima operatie si observ ca osul continuie sa se regenereze...sa nu mai zic ca sunt f sensibila la frig se invineteste, iar la cald se inroseste f tare. As dori sa ma ajutati cu un raspuns...ce pot face, mi e teama ca va deveni din ce in ce mai mare, si banuiesc ca o a 3 a operatie nu ar fi indicata si clar nici eu n as mai face o dupa cele 2 patanii.Nasul meu arata muuult mai bine inainte de cele 2 operatii...Help...

Raspunsuri (3)

Iuli

acum 13 ani

In afara de un consult, o evaluate si eventual o a treia operatie la un medic f bun, nu prea vad ce ai putea face... Imi pare rau. Eu am o deviatie de seot pe care ar trebui sa o operez si de teama a ceea ce oivestesti nu nu o fac...

vali

acum 13 ani

cunosc eu un macelar, omul lucreaza fara anestezie

Dr. Marius Popescu

acum 13 ani

Si in america la rinoplastie exista o rata considerabila de reinterventii ( o a doua operatie). Consultati un chirurg plastcian, in mod normal se pot face corectii la 2 ani dupa ultima operatie.