Operatie deviatie de sept

Sinuzita

Postata de lucian_pop cu 12 ani in urma.

Buna,

Urmeaza sa mi se faca o operatie de deviatie de sept de catre un doctor O.R.L. din Cluj-Napoca. Am inteles de la domnul doctor ca se va face doar anestezie locala. Intrebarea mea este daca aceasta anestezie este de ajuns pentru o astfel de operatie astfel incat sa nu simt nimic in timpul operatiei. Deasemenea as dori sa va intreb daca o operatie de deviatie de sept poate fi la fel de bine implementata de un chirurg estetic. As avea si aceasta alternativa.

Cu stima,
Lucian Pop

Raspunsuri (81)

Iuli

acum 12 ani

Eu nu am mai auzit sa s faca anestezie locala pentru asa ceva. Mai cereti o parere de la alt medic.

Dr. Cristian Irina

acum 12 ani

Buna ziua,
Va recomand sa alegeti medicul specialist ORL, ce va efectua o septoplastie , sub anestezie locala (sunteti constient in timpul operatiei, dar nu va doare).

Puiu

acum 12 ani

Ce v-a recomandat medicul ORL este corect. Eu am fost operat in 2000 in aceleasi conditii si totul a fost OK. Lasati esteticianul cu treburile lui! Succes.

lucian_pop

acum 12 ani

Am optat in cele din urma pentru doctorul O.R.L. Mi s-a facut anestezie locala si nu m-a durut deloc.
Operatia a decurs bine. Din pacate la 2 zile dupa operatie am racit si deocamdata nu pot respira pe nas. Dar am inteles ca in cateva zile o sa reusesc sa respir pe nas.
Va multumesc tuturor de sfaturi.

Aicha

acum 11 ani

Buna ziua. am facut si eu operatia de deviatie de sept la un spital in bucuresti in urma cu 10 zile, si sunt foarte multumita de prestatia medicului si conditiile spitalului in general (nu la spitalul militar - nu inteleg obsesia generala cu spitalul militar, in fine). dupa ce mi-au scos mesele ( nu a fost dureros deoarece dr a folosit mese din acelea care nu se lipesc, apoi inainte de scoatere le-a injectat cu anestezic, si nu a durut mai mult decat o intepatura de tantar). dupa aceea a urmat procedura toaletarii la spital timp de o saptamana, iar acuma o fac eu acasa cu marimer (spray nazal cu apa de mare care e super ok) si imi ies cojitele care se formeaza dupa operatie. respir normal pe nas, de vreo saptamana, sunt multumita de servicii (raportul cost - calitate excelent). in primele 5 zile de la operatie am luat antibiotic si antialergic (augmentin si claritine), iar in prezent procedez doar la toaletarea nasului. am fost la control, totul e super ok.
cei care suferiti, nu mai amanati! nu merita sa va chinuiti timp indelungat pentru a nu face o operatie minora care sa va aduca beneficii inzecite.
daca vreti si alte detalii, va raspund cu drag.
Doamna doctor mi-a spus ca recuperarea totala se face cam in 3-4 saptamani. eu sunt convinsa ca totul va fi ok.
Sanatate la toti!

Ana D.

acum 11 ani

Poti sa-mi spui, te rog, numele medicului si al sptitalului unde ai facut operatia? Trebuie sa fac si eu dar in primavara pt ca nu este indicat sa se faca astfel de interventii in sezonul rece.
Multumesc.

Aicha

acum 11 ani

Lasa-mi te rog oo adresa de email si iti dau toate detaliile pe mail. succes.

Ana D.

acum 11 ani

[email protected]

Matei

acum 11 ani

Poti sa-mi spui, te rog, numele medicului si spitalul unde te-ai operat?

Maria

acum 11 ani

Buna! Imi poti da detalii (numele medicului, spitalul unde te-ai operat, costuri), te rog frumos? Adresa mea de e-mail este [email protected]. Multumesc anticipat!

elena

acum 11 ani

buna am si eu o intrebare pentru Aicha. cat tea costat operatia si daca imi poti spune spitalul. ms mult!

Maria Daniel

acum 10 ani

Buna.As dori si eu toate detaliile daca se poate: pret, unde, numele doctorului. Iti multumesc. [email protected] asta este adresa mea de mail

cristina

acum 10 ani

cat costa operatia,unde te-ai operat?

dana

acum 9 ani

Cine a zis ca nu este indicat a se face interventia in sezonul rece ?
Este o interventie care poate fi efectuata indiferent d e anotimp , !

raisa

acum 9 ani

cat te-a costat operatia de deviatie de sept?

MembruMobileApp1496560165

acum 6 ani

Buna Aicha. Lasa-mi si mie te rog detaliile pe leustean.mihai@ adresa_web_filtrata Multumesc

Utilizator21538321080

acum 5 ani

si eu am aceeasi problema. cat te-a costat operatia?
email-ul meu este petrefloria21@ adresa_web_filtrata. spune-mi si mie cum o cheama pe doctora?

Sorin

acum un an

La ce spital mai precis te-ai operat ?

Adelina

acum 11 ani

buna!imi poti spune si mie te rog,unde te-ai operat si la ce medic.pt ca trebuie sa fac si eu o astfel de operatie.mc

Aicha

acum 11 ani

Buna. lasa-mi te rog o adresa de email si iti scriu toate detaliile. merita operatia.

Pag 1 din 5