operatie de polipi

Sinuzita

Postata de Tdaniela cu 13 ani in urma.

Am o fetita de 7 ani,maine are programare pentru operatia de polipi,numai ca este racita,ii curge nasucul foarte tare iar mucoasa este de culoare gal. verzui,tuseste,spune ca o doare si burtica sicapul.Pote avea loc operatia daca manifesta aceste simtome si nasucul ii curge f tare?Va rog raspuns urgent.Va multumesc mult.

Raspunsuri (1)

Medic de garda

acum 13 ani

Nu se indica interventia chirurgicala in cazul unei infectii acute. Va recomand tratamentul infectiei si apoi reevaluata oportunitatea interventiei chirurgicale