nevralgie intercostala

Sinuzita Nevralgie Nevralgie pudendala

Postata de ramo mada cu 10 ani in urma.

ce analgezice sunt eficiente pt nevralgia intercostala?cat dureaza pana la vindecare?cat este de grava aceasta boala?poate reveni dupa vindecare? multumesc anticipat.

Raspunsuri (7)

Medic SfatulMedicului

acum 10 ani

Tratamentul este pe baza de antiinflamatoare ( de ex diclofenac, sau ibuprofen, etc) la care puteti asocia paracetamol timp de 7-10 zile. Nu este o afectiune grava si se vindeca fara sechele.

ramo mada

acum 10 ani

multumesc frumos

loredana

acum 10 ani

in fiecare zi cate un ibuprofen si cate un paracetamol timp de 7 zile?

Medic SfatulMedicului

acum 10 ani

Puteti administra ibuprofen de 400 mg cate 3 cp pe zi si paracetamol cate 2-3 cp pe zi.

loredana

acum 10 ani

Va multumesc frumos! Am luat de ieri 1 ibuprofen si 1 paracetamol si deja ma simteam mai bine. Vad cum ma simt dupa masa si daca e cazul iau!

mariana pascal

acum 10 ani

buna ziua . mama mea acuza dureri an zona coastelor an partea stanga o doare si o ustura anauntru a luat mai multe calmante dar degeaba . va rog daca puteti sa ami dati un sfat ce as putea sa fac cu ea ca medicamentele care iau fost recomandate de medic nu asi fac efectul

Mihaela

acum 8 ani

Buna ziua! Am o durere groaznica in partea dreapta , durere ce pleaca din dreptul vertebrei T 4 - T 5 si pleaca pe langa omoplat pana in fata . Am facut fizioterapie mi.a fost bine 3 zile, am facut si tratament cate 10 zile o data cu vimovo si tramadol si a 2a oara cu tador si arcoxia , dar degeaba. Credeti ca este o nevralgie intercostala sau altceva mai grav?