nasul

Sinuzita

Postata de aurel_gradinaru cu 8 ani in urma.

Foarte Frecvent imi curge un lichid alb din nas in special dimineata cind ma trezesc si din pozitia culcat ma ridic la marginea patului si in 2-5 secunde curge lichidul alb fara sa ma doara nimic fara raceala pur si smplu pe uscat asa si revine peste 10 minute si iarasi pina la amiaza Intrebare ce o mai fi si asta ?

Raspunsuri (4)

Dr. Lavinia Ivanescu

acum 8 ani

O cauza comuna pentru aceasta secretie poate fi rinita alergica mai ales daca aveti un teren alergic , astm etc. Un traumatism cranian recent poate deasemenea determina o secretie asemanatoare . Va recomand sa consultati un medic ORL.

aurel_gradinaru

acum 8 ani

D-mna dr lavinia Ivanescu eu am 66 de ani in viata am lucrat la MINA cupru -uraniu in1972 am avut un acident la cap raminind fara pavilionul urechi st evident ca mia strins putin cutiacel mai fregvent mi se infunda nasul cind dorm naza st ma intorc pe dreapta si se desfunda este adevatat ca ochiul sting la schimbari de clima mai acentuate brusc se inroseste si se micsoreaza nu am silicoza dar am o bronsita cronica de multi ani am diabet din 2007nu fac insulina sint forte sensibil la o baie imediat racesc inclusiv cu aceste temperaturi care au fost circulatie periferica sp***a mai ales la shimbari de timp si clima toamna si primavara e greu locuiesc la munte aer am ffbun de 2 luni am aceasta problema numai nu merg cu o punga la nas curge din senin si transpir la miscare f f repede ca un ciine si stiti ca si mine ce miroase aceasta transpiratie curge apa din cap parca as avea o gaura VA MULTUMESC

Dr. Lavinia Ivanescu

acum 8 ani

Luand in considerare antecedentele dumneavoastra medicale si simptomatologia actuala va sfatuiesc sa consultati un medic ORL pentru investigatii suplimentare si tratament de specialitate , deasemenea un medic de Diabet si boli de nutritie pentru reevaluarea diabetului.

Dr. Lavinia Ivanescu

acum 8 ani

Puteti incerca sa luati intre timp un antihistaminic (Aerius 5 mg 1cp/zi seara)