Nas permanent infundat

Sinuzita

Postata de Priscilia cu 14 ani in urma.

Baietelul meu are 3 ani, in mai anul acesta l-am operat de vegetatii nazale dupa operatie a fost bine a respirat uimitor de bine si pot spune ca si toata vara a fost bine, dar de cand a inceput septembrie....suntem din nou cu muci si cu nas infundat....dar in permanenta infundat.I-am dat Ambroxol...ptr ca avea si pieptul incarcat, si Romilar...chiar daca mucoasa a inceput sa dispara usor...nasucul lui este in permanenta parca astupat, ii pun si spray de nas ptr varsta lui,dar nu vad nici o ameliorare.Specific ca locuim in Spania in zona Mediteraneeana , si probabil ca si umezeala mare de aici il afecteaza...
Va rog sa ma sfatuiti ce sa-i mai dau ca sa poata respira si el normal...are gatul rosu, de cat respira pe gura!
Va multumesc !

Raspunsuri (5)

Maria C

acum 14 ani

Chiar daca esti in Spania, ar fi bine sa te prezinti cu baietelul la un medic de specialitate sa vada ce are. Nu e bine sa-l tratezi din auzite. Nu stii de fapt de ce sufera copilul tau ca sa-i poti administra acel medicament. Cel mai bine mergi la medic cu el, mai ales ca are si rosu in gat. Temperatura face? Numai bine si sanatate maxima!!!

floryny

acum 14 ani

Un remediu foarte bun pentru nasul infundat este uleiul de oregano, cat si cel din arbore de ceai.

Pune trei pana la cinci picaturi de ulei esential de oregano in suc sau apa obisnuita. Amestecul obtinut il dai zilnic copilului, iar dupa o saptamana micutul va observa primele imbunatatiri.

Numai bine!

ionela radu

acum 14 ani

Fetita mea are 5 ani. A fost operata de polipi si amigdale,dar are tot timpul nasul infundat.

titi

acum 14 ani

probabil e alta problema.o alergie.....................................?

elena

acum 13 ani

darga mea si eu sunt in spania cu fetita si merg la medic cu ea si sunt foarte multumita .ai grija cu romilaru ca in combinatie cu alte medicamente poate fi destul de periculos