Nas infundat

Sinuzita

Postata de Aicha cu 10 ani in urma.

Am o problema: dimineata cand ma trezesc, am nasul infundat. in cursul zilei, cand se desfunda, imi curge un pic de infectie - culoare verde si putin sange de culoare inchisa in forma de nodul. am luat amoxicilina 4 zile si paracetamol, infectia s-a diminuat, dar acum am incetat si problema a inceput din nou.
e vara, folosesc ventilator si dorm cu geamul deschis.
nustiu cum sa scap de problema. in urma cu 8 luni am avut o operatie de deviatie de sept, care a decurs bine.
ce pot sa fac sa scap de problema? multumesc.

Raspunsuri (2)

Medic SfatulMedicului

acum 10 ani

Probabil aveti o rinosinuzita insa pentru un diagnostic cert este indicat sa consultati medicul ORL-ist.
Ar fi bine sa renuntati la ventilator sau aer conditionat pana la vindecare.

Mirna

acum 10 ani

Respiration Blend de la Secom si bitterul suedez ambele luate intern elimina infectia definitiv. Si nu mai luati antibiotice ca o sa intrati intr-un cerc vicios cu ele.