nas infundat

Sinuzita

Postata de Arwehn cu 11 ani in urma.

Buna ziua. De cateva luni (4-5) ma trezesc dimineata stranutand incontinuu si imi curge nasul non-stop. Si pe langa acestea ma si mananca si orice as face aceste mancarimi nu imi trec. Daca mi s-ar fi intamplat intr-o singura luna as fi zis ca as fi racit dar nu pare sa imi mai treaca. Nu am mai spus inca la nimeni, poate nici nu este cazul. Va rog sa ma sfatuiti, este nevoie sa ma prezint la medic? Multumesc anticipat

Raspunsuri (2)

Medic SfatulMedicului

acum 11 ani

Cel mai probabil este vorba de o rinita alergica care ar necesita tratament cu substante antihistaminice( ex alerid sau clemastinen etc). Va recomand sa consultati medicul alergolog si/sau ORL- ist pentru un diagostic cert in urma examenului obiectiv si al analizelor aferente.

Buna

acum 11 ani

Mergi la un medic homeopat, astfel de afectiuni sunt usor de vindecat sau ameliorat cu remedii homeopatice si acestea, spre desoebire de medicamentele chimice nu au efecte secundare si nici nu distrug mucoasa. Deci ai de ales. Alergiile provin de la toxifierea organismului, alergologii nu stiu inca acest lucru si ca urmare nu va poate ajuta decat cu medicamente care va intoxica si mai rau ficatul si sangele.