nas infundat

Sinuzita

Postata de editi cu 12 ani in urma.

buna ziua....
baietelul meu de 5 ani are tot timpul nasul infundat...am fost cu el acum cateva luni la orl budimex si mi-a dat niste picaturi -colargol...si-a revenit o perioada si acum e la fel...nici nu poate respira cand mananca...cand doarme e bine ...respira bine,dar in timpul zilei isi trage nasul ca si cum nu ar avea aer....ce pot face?de la ce poate fi?

Raspunsuri (9)

Ionescu

acum 12 ani

Acest comentariu a fost moderat de administratorul forumului

editi

acum 12 ani

in Bucuresti puteti sa-mi recomandati pe cineva?
multumesc!

Ionescu

acum 12 ani

Acest comentariu a fost moderat de administratorul forumului

colnago

acum 12 ani

Puteti incerca un tratament naturist cu bautura bioactiva Tahitian Noni. Nu are contraindicatii. Fetele mele o consuma de 4 ani, nu au mai avut probleme cu imunitatea in aceasta perioada.

Medic Epuran

acum 12 ani

Această situaţie se poate datora existenţei unor polipi adenoidieni (amigdalele faringiene din spatele nasului sunt inflamate şi mărite în volum) sau unei sinuzite, de aceea pentru clarificare şi stabilirea unui diagnostic ar fi indicat consultul unui medic ORL-ist

anca

acum 12 ani

Buna! mie mi-a recomandat cineva produsul asta http://www.sanafarm.ro/humex-spray-nazal-copii-apa-de-mare-p-4341.html , dar e un pic cam scump in locul asta..sincer..se cheltuie o gramada de bani pe medicamente, mai ales cand mai ai si copii:(

mih 63

acum 12 ani

poti incerca un produs nou, si al meu a avut cam tot asta. Capsio asta e din apa saracita in deuteriu sare de la marea moarta si ulei de salvie. Merge bine si e ieftin., il gasesti pe capsio.eu

editi

acum 12 ani

multumesc tuturor pt sfaturi,dar vreau sa spun ca s-a facut bine copilul cu simpla apa de mare (phiziomer sau humex apa de mare pt copii)...era atat de simplu,dar 5 medici orl nu au stiut ca trebuie asa ceva si mi-au dat fel de fel de medicamente!

Utilizator11637463279

acum 2 ani

Buna ziua
Știu ca a trecut foarte mult timp de când ați avut probleme cu nasul baietelului,însă vroiam sa va întreb cât timp ați urmat tratamentul cu apa de mare.Am un copil de 2 ani care este infundat în nas de mai bine de 1 luna.A fost foarte puțin răcit și apoi a rămas cu năsucul infundat.Am fost la 3 medici ORL, 3 diagnosticări diferite,3 tratamente diferite.Poate ma puteți ajuta va rog cu mai multe sfaturi