nas infundat

Sinuzita

Postata de jordash cu 14 ani in urma.

am un baietel de 1luna si jumatate care are nasul infundat si mai ales noaptea nu poate dormi din aceasta cauza. Ce trebuie facut pentru a elimina aceasta problema?

Raspunsuri (6)

Maria C

acum 14 ani

Incearca sa cumperi de la farmacie Sterimar, este un spray nazal cu apa de mare. Poti sa mergi si la medicul pediatru pentru ai face un consult bebelusului. Sanatate multa!

oana

acum 14 ani

Incearca seara inainte de culcare sa-i cureti nasucul cu ser fiziologic dar ar fi bine sa mergi si la un control sa nu fie vorba de o raceala ceva, poate e prea rece in camera

jordash

acum 14 ani

in camera sunt tot timpul 22de grade C , am incercat cu ser fiziologic si cu spray nazal cu apa de mare dar din pacate nici un rezultat.Oricum voi merge la doctor , multumesc!

Alina

acum 14 ani

Ai masurat umiditatea din camera copilului? Ac***a o temperatura de 22 de grade e posibil ca aerul sa fie prea uscat in special noaptea. Cum exista termometru pentru temperatura asa exista si hogrometru care iti indica umiditatea din camera. Daca e prea mica iti trebuie un umidificator.

Alina

acum 14 ani

Scuze pentru greseala se numeste higrometru.

catalina

acum 14 ani

Am fetita de 1an si 10 luni si cred ca are polipi pentru ca respira foarte greu noaptea se trezeste plangand,sforaie.dar nu stiu sigur daca sunt polipi sau e alergica. Am incercat si cu tratament homeopat dar nu a raspuns pana la capat tratamnetului. Daca este cineva in aceasta situatie va rog sa-mi raspundeti.