mucus intre caile nazale si git

Sinuzita

Postata de 18071999 cu 11 ani in urma.

Salut am 14 ani si am o problema foarte groaznica si insuportabila in privinta cu mucus intre caile nazale si git, Ma confrunt cu aceasta problema aproximativ de 2 luni am crezut ca va trece de la sine dar am observat ca nu trece.Simt nevoia sa inghit tot timpul si totodata inghit si muci nu inteleg de unde curg ?..Parca sunt un nod il simt cind beau apa .Din cauzza acestor muci poti avea probleme cu caile respiratorii ? pentru ca uneori simt ca ma deranjeaza si cind respir. Eu cred ca acest lucru este din cauza racelii. Ma putei ajuta va rog frumos cu aceasta problema pentru ca este deja foarte deranjant si insuportabil. Va voi fi foarte recunoscatoare daca me veti ajuta pentru ca intradevar vreau sa scap de ei ..as face orice. :((

Raspunsuri (1)

Medic SfatulMedicului

acum 11 ani

Este recomandat sa consultati medicul ORL-ist pentru evaluare si tratament. Foarte probabil este vorba de o sinuzita fronto-maxilara, insa diagnosticul trebuie sustinut prin consultul de specialitate.