mucozitatet intre caile nazale si gat

Sinuzita

Postata de Andre_ea cu 12 ani in urma.

Buna ziua!
In decembrie am fost diagnosticata cu amigdalita acuta si am urmat un tratament cu Klacid pt 7 zile.
Amigdalita a trecut insa de atunci am ramas cu o senzatie ca mai am o mucozitate undeva intre nas si gat, pe faringe.
Nu am nasul infundat, nu am probleme cu deglutitia, nu am dureri, presiune, etc insa aceasta senzatie deranjanta de a inghiti intruna.
Am incercat si un spray nazal cu apa de mare de cateva zile insa nu am reusit sa scap.
Ce imi recomandati ?
Multumesc

Raspunsuri (3)

victoras

acum 12 ani

Dupa parerea mea este vorba de o alergie.Foloseste Nasonex spray pt. a-ti curata sinusurile fiind ca e posibil ca ele,dupa afectiunea avuta, sa fi ramas incarcate si sa nu poti''''''''rupe"mucusul.Vei vedea o schimbare radicala. Santatate!!!

mada

acum 11 ani

buna.aceiasi chesti o am si eu dupa o raceala grozava si dureriin gat mi-a ramas mucus intre nas si gat si numai nu imi mai trece tot simt sa ingiht si sa scuip ca un barbat.ai scapt de aceasta problema?daca da cum:)

Andre_ea

acum 11 ani

buna
eu am folosit sprayul de nas nasonex care mi-a fost recomandat de victoras.
pot spuen ca am avut imbunatatiri dar dupa 3 saptamani de folosire zilnica.

inca mai am probleme, insa nu la fel de des. poate ar fi trebuit sa mai folosesc sprayul.

iti recomand sa te duci la orl sa-ti dea tratamentul adecvat.
daca ai rezultate, te rog sa-mi spui si mie.

multumesc,
Andreea