mancarime nas

Sinuzita

Postata de Cristina6589203 cu 13 ani in urma.

in ultimele doua saptamani am o mancarime constanta in zona nazala, nimic altceva
ma mananca nasul pe romaneste la suprafata. ce credeti ca poate fi ? sau cu ce analize sa incep

Raspunsuri (5)

o mama

acum 13 ani

Stiu ca ii mananca nasul pe cei care au paraziti intestinali. Ar trebui sa-ti faci coprocultura, adica analiza scaunului.

R

acum 9 ani

Ai reusit sa scapi de mancarimea asta? Am si eu aceeasi chestie. Exact ca si tine, de doua saptamani ma mancanca nasul si nimic altceva (nicio zgarietura, nicio eruptie, nicio schimbare a culorii, nimic...)

Multumesc!

Utilizator11645264477

acum 2 ani

Și eu mă confrunt cu o mâncărime in zona nasului
Nu mai știu ce să fac
Exista o explicație și un remediu?
Mulțumesc!

Olaru Estera Cornelia

acum un an

Bună ziua de câteva zile mă doare burta on zona mai sus de buric mă doare în reprizi mă ea și mă lasă ce se întâmplă. Mulțumesc aștept un răspuns

Catalina R

acum un an

Par a fi paraziți intestinali. Faceți un examen coproparazitologic și luați tratament, in caz că ies oua de paraziti in examenul de scaun. Sănătate.