Imi curge sange din nas cateva picatruri ..

Sinuzita

Postata de McL cu 10 ani in urma.

Buna, de cateva luni imi curge sange din nas din nara dreapta doar cateva picaturi si dupa aia imi trece. Din luna octombrie este asta, prima data am crezut ca poate este o simpla intamplare, a doua luna a fost in noiembrie, apoi in decembrie mi-a curs prima data tot asa cateva picaturi apoi peste 2 zile mai mult cu niste cheaguri, in ianuarie si februarie nu mi-a curs deloc, acum in martie azi mi-a curs tot asa cateva picaturi dupa ce mi-am sters nasul nu am mai avut nimic nu imi curge nasul , dar nu stiu de ce am aceste sangerari de la ce o fi va rog sa imi spuneti daca stiti. Multumesc!!!

Raspunsuri (2)

Medic SfatulMedicului

acum 10 ani

Snagerarea nazala , numita si epistaxis, poate avea drept cauze:uscarea mucoasei nazale, infectii consecutiva unei receli banale ( rinita), un traumatism, polipi, etc.
Este recomandat sa consultati medicul ORL-ist pentru evaluare.

Adina

acum 9 ani

Si lui tata ia curs sange din narea dreapa umpic mai mult si a dat repede cu zapada.Puteti sa-mi spuneti ce sa faca daca se mai intampla?