Herpes in nas?

Sinuzita

Postata de mariaana28 cu 8 ani in urma.

Buna ziua! Va rog frumos sa ma ajutati pt ca ma confrunt cu o problema destul de grava, ce ma alarmeaza... De 4 zile aprox. mi-a aparut o buba in nas, dupa care s-a dezvoltat. Adica, acum a ineput sa arate precum arata herpesul la gura si este extrem de dureros. Ce poate fi? Exista herpes in nas? Sau este altceva? Mai nou, azi dimineata am observat ca aceasta buba parca se tot mareste si se intinde. Am si nara stanga rau umflata, caci acolo am aceasta buba, atat de umflata incat parca nu mai pot respira pe acea nara... si din cauza ca buba aceea este mare. Arata exact ca un herpes, prima data crezand ca este un cos, dar nu este asa. Ce poate fi? Multumesc !

Raspunsuri (2)

Dr. Lavinia Ivanescu

acum 8 ani

Buna ziua , binenteles ca poate fi herpes dar poate fi si alta boala care evolueaza cu vezicule ( leziuni pline cu lichid transparent serocitrin).
Recomandari: consult ORL sau de boli infectioase si tratament de specialitate.

mariaana28

acum 8 ani

Multumesc frumos pt. raspunsul dvs!