Fornaiala copil 2 ani

Sinuzita

Postata de Preity cu 14 ani in urma.

fetita mea are 2 ani.De la 11 luni fornaie in permanenta pe nasuc,insa nu are mucozitati.Are tetrapareza spastica si dupa opinia unui orl-ist,vegetatii.Sa fie NUMAI de la vegetatii,sau pot banui un stridor laringian din cauza afectiunii de baza(tetrapareza)?Multumesc.

Raspunsuri (2)

Dr. Masariu Roxana

acum 14 ani

La stridor sunetul provine "din gat", pe cand daca "fornaie" pe nasuc atunci cauza cea mai probabila sunt vegetatiile.

Preity

acum 14 ani

Aha,am inteles,nu stiam asta.Multumesc pentru raspuns.