Epistaxisul - sangerarea nazala

Sinuzita

Postata de comentarii utilizatori cu 15 ani in urma.

am un fiu in varsta de 20 de ani ,recent a avut o hemorahgie nazala circa 5min.abundent,cu coagularii rapide,totul sa petrecut in timpul zilei (h13),in timpul nopti a simtit nasul infundat dupa ce si-a suflat nasul a singerat iar,refuza sa mearga la medic.ce pot face in conditile acestea ?,daca evenimentul se va repeta.astept opinile voastre si cine a avut o situatie similara cum a procedat.

Raspunsuri (2)

ANTONIA391448

acum 15 ani

urgent la medic nu mai e copil trebue sa inteleaga

elena1132

acum 15 ani

Buna. Eu ma confrunt cu aceasta problema de anul trecut. Deocamdata nu am mers la un medic specialist dar am vorbit cu un medic generalist. Mi-a recomandat TAROSIN (este un supliment alimentar ce contine vitamina C si ceva din porumb) 1 pastila/3 ori pe zi. Dupa ce am terminat de luat aceste pastile mi-a mai curs vreo saptamana sange din nas dupa care mi-a incetat. Sa incerce si el poate ii trece . Sper ca v-am putut fi de folos cu ceva.