e posibil ca secretia de mucus sa patrunda pe trahee si sa-mi blocheze accesul la aer

Sinuzita Infectie respiratorie Simptome ale sinusurilor

Postata de Utilizator21612237233 cu 3 ani in urma.

Buna ziua,

Am 52 anu,am fost diagnostical cu parasinuzita cronica-o am de vreo 20 de ani dar numai acum vreo 6 luni am facut CT si mi s-a confirmat. Problema la mine nu sunt durerile de frunte sau maxilare, nici eliminari de secretie(nu elimin de loc),,nici tuse,nimic din toate astea. ci faptul ca secretia foarte vascoasa imi afecteaza respiratia pe gura(nu mai zic de nas,ca e mereu infundata cate o nara sau ambele,mai ales dimineata) Nu pot respira. Intrebarea este: e posibil ca secretia de mucus sa patrunda pe trahee si sa-mi blocheze accesul la aer? Altfel cum se poate explica senzatia de sufocare. Mentionez ca am facut CT si la plamani si totul e ok,caile sunt libere.
Va multumesc

Raspunsuri (1)

Dani

acum 2 ani

Nu ar putea fi de la reflux gastric ?știu multe persoane care au pățit așa . Este zona epiglotei inflamata de la acidul gastric , și obturează căile respiratorii.