dureri de cap

Sinuzita

Postata de membru230570 cu 11 ani in urma.

de mult timp ma doare capu, am tot fost la doctor dar fara nici un rezultat si mai ales fara diagnostic, doctorita mi-a zis ca nu cred ca este sinuzita... am 15 ani si de cativa ani am o durere foarte mare in regiunea supraorbitara(adica in zona sprancenelor si putin mai sus.).durerea e cam la 1-2 saptamani.
in ultimul timp am inceput sa am ameteli si uneori chiar am stari de greata si vomit..si tin sa precizez ca am si lipsa de calciu, pt asta iau pliculete de calciu in fiecare zi. va rog dati-mi niste sfaturi. va multumesc anticipat!

Raspunsuri (4)

Sigada

acum 11 ani

Daca din punct de vedere ORL nu s-a depistat nici o problema, este recomandat un consult oftalmologic, pentru ca modificarea dioptriilor poate determina atat dureri de cap cat si starea de ameteala si varsaturile care apar (cel mai probabil in urma starii de ameteala).

membru230570

acum 11 ani

am facut si un consult oftalmologic si totul este normal ..:)

Sigada

acum 11 ani

In acest caz, poate ar fi recomandat chiar un consult neurologic...
Medicul de familie ce recomandari a facut in acest sens?

membru230570

acum 11 ani

O sa consult un medic neurolog. Acum trebuie sa imi mai fac analizele si apoi voi vedea..sper sa gaseasca el o cauza..