dureri de cap, si sangerari nazala

Sinuzita

Postata de alinalarisa cu 9 ani in urma.

buna ziua as dori sa ma ajutati si pe mine.. Fratele meu are de la un timp dureri de cap si ii curge si sange din nas, si au inceput sa fie din ce in ce mai des, sia mai facut si analize, a fost si la OrL si la Neurologie. La ORL ii sa spus acum 2 ani k are o deviatie sptica, iar la Neurologie iau zis k are o raceala. a luat tratament, dar tot nu a scapat de dureriile de cap.ma puteti juta cu un sfat va rog frumos

Raspunsuri (2)

Dr. Ramona Muresan

acum 9 ani

Durerile de cap pot fi date de multe cauze: orl, neurologice, probleme cu tensiunea arteriala sau probleme de vedere. Eliminati din ele prin consult la medicul de familie si apoi cu bilet de trimitere la medic specialist. Sangerarile nazale pot fi cauzate de fragilitate vasculara (sa consume fructe si legume bogate in vitamina C, chiar vitamina C poate lua).De asemenea faceti si un consult neurologic cu indicatie de RMN la cap. Sanatate!

Sidorencu Olga

acum 2 ani

Mă doare capul și fundul ochiului drept și m-am trezit cu sânge uscat in nas și cu dureri in pipt