durere de cap in urma unui accident de motor

Sinuzita

Postata de miresiady cu 14 ani in urma.

prietenului meu in urma unui accident de motor au inceput sa apara dureri frontale,dar numai o parte(adica doar in partea stanga),sunt dureri care apar atat ziua cat si noaptea dar apar periodic si tin cate 5-10 min dupa care dispar. ce imi recomandati,prietenul meu nu vrea sa mearga la doctor zicand ca e sinuzita.

Raspunsuri (2)

Dr. Masariu Roxana

acum 14 ani

Nu pare a fi vorba de sinuzita, sa mearga de urgenta la neurologie.

ionica

acum 13 ani

Mai are dureri de cap prietenul tau de la acel accident de motor? A incercat sa-si faca un RMN?