Diagnosticare ??

Sinuzita

Postata de manole24 cu 12 ani in urma.

Spuneti-mi, va rog frumos, ce inseamna toate astea ? Ce este indicat sa fac ?
Pe fisa pe care mi-a dat-o doctorul scrie :
"Valoare sin. maxilar
Sin. etmoidale cu mucoasa ingrosata.

Desen interstitial interclido-hilar stang si heliobazal bilat. accentuat.
Hiperinflamatie pulmonara cord normal.

Faringe, laringe de aspect usor inflamat.
Diagrama aspect normal.
Faringita recurenta."

Multumesc

Raspunsuri (1)

Dr. Cristian Irina

acum 12 ani

un tratament in privinta afectatii sinusurilor etmoidale, a faringitei, va poate indica medicul specialist ORL, pe baza de antiinflamatoare,vasoconstrictoare, aerosoli, functie de fenomenel asociate.