Curge Lichid galben din nas. Ce am?

Sinuzita

Postata de z3d cu 10 ani in urma.

Buna ziua,

A inceput sa imi curga un lighis galben din nas. Mai aud si niste pocnituri tot in nas. Mentionez ca acum cateva zile am avut o durere de cap, ochi si obraji de vreo 2-3 zile. Mi-a trecut acum i sa am aceste scurgeri nazale.
Este grav?
Ce poate fi? Si cum sa ma tratez?

Multumesc,
Adrian

Raspunsuri (4)

GABY

acum 10 ani

fa inhalant ,la 1litru de apa pune un pumn de sare si picaturi din solutia inhalant de pin;o gasesti la farmacie. elimini puroiul produs de sinuzita. e bn asta.

Medic SfatulMedicului

acum 10 ani

Foarte probabil aveti sinuzita. Pentru confirmarea diagnosticului este recomandat sa consultati medicul ORL-ist.

parfeni mihai gabriel

acum 9 ani

Buna ziua.Am o problema nazala.Imi curge un lichid din nas,dar este galben si curge intruna.Ce trebuie sa fac si ce semnifica acest lichid.Multumesc.

Alin

acum 10 luni

Buna ziua Ami Curge un lichid galben din nas si lipeste fuarte tare pute sa ma ajute cineva cu un sfat multumesc si doresc sanatate