curentul

Sinuzita

Postata de danielvoda cu 12 ani in urma.

Multumesc pentru raspuns,dar eu v-am intrebat cum poate sa scape de curent,sau ce analize trebuie sa faca.

Raspunsuri (2)

Dr. Georgescu Cristian

acum 12 ani

buna seara,
cred ca dumneavoastra considerati ''''curentul'''' o boala, si de aceea ieri nu ne-am inteles. intrebarea dumneavoastra parea chiar hilara, pentru ca raspunsul era simplu, cum sa scapati de curent daca nu prin a inchide usile si ferestrele. ''''curentul'''', sau mai corect ''''a fi tras de curent'''' este doar o expresie pop**ara, si nu reprezinta o boala in sine, ci doar un factor de risc sau predispozant pentru anumite afectiuni, de aceea raspunsul pe care vi l-am dat ramane in continuare valabil, si anume, sa se fereasca pe cat posibil de curent, si daca nu se poate, sa trateze afectiunile care apar in urma acestuia, preferabil la sfatul unui medic, sa nu ia medicamente fara o recomandare.

va urez o seara buna

Dr. Georgescu Cristian

acum 12 ani

....daca ati putea sa imi descrieti ce simptome are doamna, as putea sa va recomand mai multe. dar oricum ar fi si orice simptome ar avea, trebuie sa mearga la un medic, si nu sa mearga direct la un laborator, sa isi faca x si y analize, si apoi sa se trateze dupa cum aude de la unii/altii. pentru un tratament corect, trebuie sa fie consultata de un medic, si acest consult nu inseamna numai in a fi intrebata: ce va doare? , ci presupune mult mai multe lucruri, si abia apoi in functie de consult, sa ii se recomande anumite analize de sange sau imagistice (daca este nevoie, nu neaparat), si la sfarsit un tratament in functie de rezultate.

va urez o seara buna