CE IMI RECOMANDATI SA MAI FAC ?

Sinuzita

Postata de elena577134205 cu 14 ani in urma.

fetita mea are 4 ani si 6 luni a fost operata de polipi si parca nu respira tocmai bine ,vb tot pe nas ,care ar fii explicatia ,am mai fost cu ea la control si dl doctor mi-a spus ca are mucoasa inflamata cu toate ca de cand a fost operata a trecut un an .
Multumesc

Raspunsuri (7)

rodica

acum 14 ani

vreau sa iti spun ca asa am patit si eu cu fata mea care acum are aproape 7 ani si am operat o intr un spital din BUCURESTI,la varsta de 3 ani.Am revenit cu ea la control si mi s a spus ca are musoasa inflamata ceea ce atunci mi a fost greu sa cred.La mine s a intamplat sa o operez datorita faptului ca ea avea si epistaxis.Eu inca mai sper ca ea sa isi poata controla singura vorbirea si sper ca intr o zi voi afla daca era mai bine sa o operez aici in targoviste sau sa mai aman operatia cu un an doi.imi pare sincer rau ca poate nu am raspuns tocmai ceea ce vroiai sa auzi dar vroaiam sa stii ca nu esti singura cae a patit asta.va doresc sanatate multa amandurora

elena577134205

acum 14 ani

multumesc mult pt raspuns si eu tot in bucuresti am operat fetita la G.A

Dr. Masariu Roxana

acum 14 ani

Buna ziua,
Ar trebui verificat nazofaringele (locul unde se formeaza polipii la copii) cu un endoscop, pentru a vedea daca au recidivat.

elena577134205

acum 14 ani

MULTUMESC, D-NA DOCTOR DAR CREDETI CA S-AR FII FORMAT LA APROAPE UN AN?

Dr. Masariu Roxana

acum 14 ani

Din pacate este posibil, sistemul imunitar reactioneaza diferit de la individ la individ.

oprican rodica

acum 14 ani

am fost operata de deviatie de sept in urma cu 2 luni si ma simt mai infundata ca inainte de operatie ,vorbesc pe nas medicul mi-a spus ca operatia a fost reusita

Dr. Masariu Roxana

acum 14 ani

Probabil ca aveti si cornetele nazale marite, se pot micsora si ele pentru a crea culoar respirator.