Buna ziua am un baiat de 20 de ani care are o coree . Are tratament cu rivotril și leviteracetam si?

Sinuzita

Postata de cristina cu 3 luni in urma.

Am un băiat de 20 de ani are o coree ia tratament' tetmodis rivotril leviteratetam. Ii pot administra antibiotic?

Raspunsuri (2)

SfatulMedicului

acum 3 luni

Buna ziua,

In general, administrarea de antibiotice nu interfereaza cu medicamentele pentru coree, cum ar fi Rivotril si Leviteracetam. Dar totul depinde de tipul de antibiotic si de starea generala de sanatate a fiului dumneavoastra.

Este foarte important sa discutati cu medicul specialist inainte de a-i administra orice fel de antibiotic, pentru a asigura o utilizare sigura a medicamentelor.

Alegeti un medic specialist potrivit pentru fiul dumneavoastra: www.clickmed.ro/medic/neurologie

Articol de interes:
sfatulmedicului.ro/Neuropatii/coreea-sydenham_19932

cristina

acum 2 luni

Bună ziua. Am un băiat cu coree și îmi făcea convulsii 1 pe am acu de ceva timp îmi face de 3'4 ori pe am tot mai dese. Este normal sa facă aceste convulsii tot mai dese? Va mulțumesc