Am un mucus/flegma in gât ?

Sinuzita

Postata de Diana cu un an in urma.

De mai bine de un an eu și soțul avem un mucus in gât de o culoare gălbuie câteodată roșie cu firicele venoase. O scuipam de câte ori ni se strânge, nu o putem înghiți, o senzație de voma îți da stand in gât , parca vine de la nas dar in nas niciodată nu am avut mucus. Parca ai fi sinuzita/ parca ar fi nu știu ce. Ce e de făcut. Ce analize și doctor trebuie vizitat?

Raspunsuri (1)

Admin SfatulMedicului

acum un an

Buna ziua,
Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa mergeti la un control medical. Articol de interes: https://sfatulmedicului.ro/Educatie-pentru-sanatate/tratamente-pentru-tuse-productiva_11374