Am nasul infundat de cateva luni iar picaturile si Spray-urile nu mai functioneaza , ma putezi ajuta !?

Sinuzita

Postata de Chiper Maria cu 5 ani in urma.

Buna ziua , ma numesc Maria si am 23 de ani .
De prin luna Iulie nu mai pot respira aproape deloc pe nas , am avut mereu probleme de genul dar nu atat de grave si am folosit fel si fel de picaturi si alte cele deoarece doctorii au tot evitat operatia ( lucru pentru care ma bucur) doar ca...... usor usor incepe sa ma doara nasul la propriu si sa imi amorteasca asa ca as vrea sa imi iau o data inima in dinti si sa ma operez . Eu am polipi si deviatie de sept ( doctorii au constatat inca din copilarie dar au spus ca nu trrbuie sa recurgem deodata la operatii si sa avem rabdare cu tratamentele) .
Intrebarea mea ar fi daca se poate sa imi raspundeti cam cat de dureroase ar fi aceste 2 interventii si daca asigurarea medicala ar putea acoperi ceva sau nu!
Va multumesc din suflet si Multa Sanatate !!

Raspunsuri (1)

Andra Aprodu

acum 5 ani

Buna ziua,
Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa mergeti la un control medical.
Articol de interes: //sfatulmedicului.ro/Nasul-si-sinusurile/congestia-nazala_7958