adenoidita acuta la copil de 5 ani

Sinuzita

Postata de roberta66 cu 12 ani in urma.

buna..fetita mea a fost diagnosticat cu adenoidita acuta de medicul ORL.as dorii sa imi spuneti cate zile trebuie administrat PROTARGOL 3%,AUDISPRAY JUNIOR si OLYNTH 0,05%?poate sa ii dispara aceasta adenoidita cu acest tratament sau va trebuii operata?

Raspunsuri (3)

Medic Epuran

acum 12 ani

Durata tratamentului administrat este stabilită doar de către medicul ORL-ist care a examinat-o pe fetiţa d-vs. În orice caz majoriatea cazurilor de adenidită au o evoluţie favorabilă în urma administrării tratamentului medicamentos.

Nu este posibil

acum 12 ani

Cu astfel de medicamente nu aveti cum sa vindecati aceasta dereglare ci in cel mai bun caz sa o suprimati scurt timp. Aceasta afectiune nu se poate remedia decat cu remedii homeopate bine alese de un medic homeopat bun.

Utilizator21572849714

acum 4 ani

Vegetatiile adenoide pot sa dispara în urma unui tratament homeopatic?