A treia oara cand imi curge sange din nas in 2 zile

Sinuzita

Postata de asot cu 10 ani in urma.

Buna. Ieri dimineata cand m-am trezit, am vazut niste stropi de sange pe perna. Asta a fost prima repriza, care a durat cam 10 minute. A doua repriza a avut loc ieri seara, a durat 7-8 minute. Si a treia repriza, dimineata asta, a durat 4-5 minute.
Tin sa precizez ca sunt alergic la polenuri, si stranut de cam 40-50 de ori pe zi, uneori insa am nasul infundat si/sau ma mananca. Am alergia asta de cam 7 ani, insa e primul inceput de vara in care imi curge sange din nas.

PS: nara stanga

Oare sa fie din cauza alergiei ??

Raspunsuri (3)

nmihail

acum 10 ani

O perioada destul de lunga am avut probleme primavara si toamna imi curgea sange din nas ...intodeauna mia fost bune vitaminele efervescente...multirovital..incerca poate iti sunt ok rau nu are dc sa iti faca....sanatate.

Dr. Ramona Muresan

acum 10 ani

Buna ziua,
sangerarile din nas cel mai probabil sunt secundare inflamatiei din nas datorata rinitei alergice. Mergeti la un medic alergolog pt tratament si eventual testare alergica cutanata. Multa sanatate!

adita

acum 9 ani

Buna ziua azi mi-a curs sange din nas timp de 15 min
Sangerarea sa oprit si a inceput
Din nou pe gura
Ce ar trebui sa fac ?