A scăpat cineva de dependenta de picăturile de nas?

Sinuzita

Postata de Utilizator11553070167 cu 5 ani in urma.

Am de mulți ani această problemă și aș vrea sa stiu daca exista o solutie pentru aparatul de aerosoli care ajuta la asa ceva.
Mulțumesc pentru răspunsuri!

Raspunsuri (2)

acum 5 ani

DA.. se poate scapa de dependenta de picaturi Doar daca se trateaza cauza care a dus la rinita.
1. infectiile dentare intretin inflamatia in nas
2 refluxul gastro esofagian in somn.. intretine inflamatia pe faringe si rinofaringe
3 deviatia de sept
PS.. un medic ORL dupa ce vede nasul... poate sa spuna daca se vindeca cu tratament sau e cazul de interventie pe cornete ( chirurgie cu raduifrecventa)

Utilizator11553070167

acum 5 ani

Va mulțumesc mult!