Picior amorțit ?

Sindromul picioarelor nelinistite

Postata de Andreea cu un an in urma.

Buna ziua !De aproximativ 1 luna am piciorul amortit de la genunchi in jos doar pe mijloc .Nu simt nici o durere,doar la atingere simt ca zona este amorțită .Aveti idee ce ar putea fi si la ce medic ar trebuii sa ma adresez ?

Raspunsuri (1)

acum un an

Buna ziua,

Amortirea piciorului poate fi cauzata de mai multe probleme de sanatate, inclusiv afectiuni ale coloanei vertebrale sau ale sistemului nervos periferic.

Este important sa nu ignorati simptomele si sa cautati ajutor medical pentru a identifica cauza si a primi tratamentul adecvat, astfel incat sa evitati eventuale complicatii.

Va recomandam sa va programati la un medic neurolog:https://www.clickmed.ro/medic/neurologie

Articol de interes:
sfatulmedicului.ro/Educatie-pentru-sanatate/furnicaturile-la-maini-si-picioare-pot-semnala-diferite-boli_16190