Hipotalamusul?

Sindromul de inima zdrobita

Postata de Gheorghe S cu un an in urma.

Bună ziua,am o problema veche,bine mai multe legate de această problema,am înțeles că hipotalamusul este responsabil cu reglarea temperaturii pielii pe tot corpul.Datorita acestuia eu sunt sensibil la curenți de aer și acesta îmi afectează printre altele și maxilarul,capul,picioarele,mie îmi este frig la 24°C,dorm cu căciula in cap...exista vre-un remediu? Mulțumesc anticipat

Raspunsuri (1)

Admin SfatulMedicului

acum un an

Buna ziua,
Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa mergeti la un control medical. Articol de interes: https://sfatulmedicului.ro/Hormonii-si-tulburarile-endocrine/tulburarile-endocrine_9752