Ce poate fi?

Sincopa

Postata de Alex cu 10 luni in urma.

Îmi curge ceva galben cu alb pe capul penisului ce poate fi

Raspunsuri (1)

acum 10 luni

Buna ziua,

Prezenta unei secretii galbene sau albe la nivelul capului penisului poate indica o infectie sau o iritatie a organelor genitale masculine. Cauzele comune ale acestor simptome includ:

- Infectii cu transmitere sexuala (ITS): Unele ITS, cum ar fi infectia cu chlamydia, gonoreea sau trichomonioza, pot provoca secretii neobisnuite in zona genitala. Aceste infectii necesita diagnostic si tratament adecvat din partea unui medic.

- Balanita: Aceasta reprezinta inflamatia glandului penisului si poate fi cauzata de igiena deficitara, alergii la produsele de igiena personala sau infectii fungice. Balanita poate fi insotita de secretii, mancarime si roseata.

- Infectii urinare: Uneori, o infectie a tractului urinar sau a prostatei poate provoca secretii si alte simptome in zona genitala.

- Iritatie sau alergie: Utilizarea produselor de igiena agresive, a detergentului sau a altor substante la nivelul penisului poate duce la iritatie si secretii.

Va recomandam sa va programati la un medic urolog: https://www.clickmed.ro/medic/urologie

Articole recomandate:
sfatulmedicului.ro/Alimentatia-sanatoasa/alimente-care-combat-infectia-urinara_11373
sfatulmedicului.ro/Infectii-urinare/prevenirea-infectiilor-urinare_590

Multa sanatate!