Virigina sau...

Sex si probleme sexuale

Postata de membru216649 cu 11 ani in urma.

Buna ziua !
Am o intrebare : am facut dragoste cu prietenul meu pentru prima data, amandoi suntem majori, insa virgini. Problema este ca nu a decurs totul cum trebuie si ne-am oprit, dar nu cred ca a avut loc in totalitate contactul sexual, deoarece durerea era prea mare, sange nu a curs si penisul nu a intrat in adevaratul sens al cuvantului . Ceea ce ma sperie este ca nu am folosit prezervativ pentru ca ne-am propus ca ne oprim, insa am aflat despre acel lichid seminal si daca e posibil sa se fi intamplat asta, pot ramane insarcinata ? Nu stiu ce sa fac...

Raspunsuri (6)

anna4you

acum 11 ani

Stai linistita!Nu a fost un act sexual in sine asa ca nu ai de sa iti faci griji.Data viitoare folositi prezervativul ca sa stai linistitita si pentru a evita o posibila sarcina.Folositi lubrifiant de la Durex de ex pentru o penetrare mult mai usoara,este indicat in primele rapoarte sexuale.Succes! :)

AlinAlinAlin

acum 11 ani

Stai linistita !!! Nu este nici un risc de sarcina. Insa la fel ca " anna4you", iti recomand prezervativul, insa sa aveti grija ca si ele se pot rupe daca nu sunt folosite conform instructiunilor si nu sunt destul de lubrefiate. Recomand daca va hotarati anticonceptionale pentru o protectie mult mai mare. Mult succes in relatie si aveti grija.

ala bala

acum 11 ani

Dezvirginarea poate avea loc si fara sangerare. Iar daca lichidul seminal a ajuns in vagin, e clar ca exista sanse sa ramai insarcinata. Daca tot ti-ai inceput viata sexuala, ar trebui sa te gandesti serios la metode contraceptive, mai ales daca inca nu va doriti copii.

Emma

acum 11 ani

Felicitari pt oprire!
Cea mai buna metoda anticonceptionala este abstinenta.
Constiinta v-a indrumat bine. Ramineti curati inainte de casatorie. Duce la o viata fara frica si fara sarcini nedorite.

gogu virginu''

acum 11 ani

Iar daca se intampla numai dupa casatorie si cei doi nu se potrivesc deloc apar idioate ca tine ca sarcini dorite...

Bya Biby

acum 9 ani

Mda ar fi o problema pt că poţi rămâne din lichidul seminarul . Am o prietenă care a rămas. Akm nush ce sa zic. Riscurile sunt mari. Aveţi grija