Virginitate

Sex si probleme sexuale

Postata de Florin247 cu 15 ani in urma.

Sunt baiat, am 24 de ani, inca nu mi-am inceput viata sexuala, n-am avut nici o prietena niciodata. Poate acest lucru sa-mi afecteza sanatatea in vreun fel?

Raspunsuri (4)

IULIANA-ANA

acum 15 ani

Virginitatea este mai mult o notiune ce tine de sfera mentalului iar reprezentarea virginitatii prin starea fraului preputului la barbati este un aspect fizic.
Din cate stiu nu are cu ce sa-ti afecteze sanatatea, dar nu te-ai gandit ca poate pierzi niste placeri noi

vlad26

acum 15 ani

Daca nu iti doresti o relatie sexuala, libidoul este scazut sau aproape inexistent, excitatia sexuala la fe, lipsa unei vieti sexuale nu te influenteaza hormonal. Ori, daca din punct de vedere hormonal totul este in regula si starea ta de sanatate va fi una buna.

fangtasia

acum 14 ani

se spune ca de la varsta de 25 de ani in sus incepi sa o iei (pe coclauri) adica inebunesti (stiu pe cineva cu aceeasi problema are 28 de ani)- din cauza hormonilor dar se poate rezolva cu pastile mergi la medicu de familie si te va indruma el

shhds

acum 10 ani

Esti prost .