Virginitate

Sex si probleme sexuale

Postata de Anonim04 cu 8 ani in urma.

Buna, am 17 ani si o relatie de aproape un an, si ma tot gandesc ca in viitorul apropiat sa imi incep viata sexuala. Nu am fost cu nimic presata de el, nu am primit absolut nici macar un apropo , am avut de cateva ori cate discutie deschisa si mi-a spus ca atunci cand sunt pregatita atunci se va intampla. De atunci ma tot gandesc si pana la momentul actual consider ca sunt pregatita, insa sunt o persoana mai tematoare si mai paranoia, si mi-e frica de posibilile incidente, am cautat pe interent diverse comentarii si articole referitoare la problema mea , insa nu mi-au fost de folos. Am nevoie de niste sfaturi , daca este ok , cum ar trebuii sa se intample pentru a prevenii incidentele neplacute , in ce perioada ar trebuii sa se desfasoare, varsta mea e potrivita pentru asta?

Raspunsuri (1)

MembruMobileApp1486732337

acum 7 ani

Ar trebui să îți faci o familie dacă iubești sincer băiatul ăla. Faza cu viața sexuală e o vrăjeală... se va termina urât, nu ai crescut natalitatea, nu ai intrat în rândul lumii, la sfârșit te vei întreba ce s-a întâmplat e va-ți despărțit... ferește-te de capcanele „lumii moderne”.