Virgina sau nu?

Sex si probleme sexuale

Postata de rxxnHT cu 10 ani in urma.

Buna seara, am cateva intrebari cu care ma tot chinui de ceva vreme. La primul meu contact sexual am simtit o durere foarte mare, insa pe tot parcursul actului (aprox. 15 minute) am simtit aceeasi durere. Am inteles de la alte fete ca ar trebui sa simti cand se rupe himenul, si sa simti apoi ca penisul intra mai usor, dar eu nu am simtit asta, dimpotriva, am simtit ca a fost la fel mereu. Lucru care ma face sa cred ca himenul nu s-a rupt, insa MI-A CURS SANGE. Si-atunci... intrebarea mea este daca exista si alte motive pt care iti curge sange la primul act sexual, daca e posibil sa se fi produs vreo fisura sau altceva care sa nu insemne neaparat ruperea himenului.

Raspunsuri (1)

Studenta anul vi MG

acum 10 ani

e posibil ca si urmatoarele contacte sexuale sa fie dureroase, daca vor avea loc in urmatoarele zile

virgina nu mai esti, himenul s-a rupt si exista inca o sensibilitate locala, de aceea te doare

un alt motiv pentru durere ar fi faptul ca nu ai fost suficient de stimulata si deci suficient de lubrifiata. ai putea incerca sa folosesti un lubrifiant pentru a mai scadea durerea