viata sexuala

Sex si probleme sexuale

Postata de helen24 cu 13 ani in urma.

nu am o viata sexuala buna, nu am apetit sexual, ce sa fac sa-mi imbunatatesc viata sexuala

Raspunsuri (2)

Psih.dr.Gabriela Marin

acum 13 ani

Apetitul sexual ( mai ales in cazul femeilor) este strans legat de starea generala de bine ( stresul diminueaza apetitul sexual) dar si de imaginea de sine. Iti poti imbunatati viata sexuala actionand asupra celor doua parghii. Da-ne mai multe detalii, poate reusim sa iti dam niste solutii adecvate situatiei tale.
Ai facut ceva pana acum ca sa rezolvi situatia asta?

helen24

acum 13 ani

multumesc pt cele spuse, ce pot sa spun ca de foarte multe ori nu sunt nici prea obosita , nici stresata si totusi nu am starea care ar trebui sa om am, de foarte multe ori nu am chef, stiti la ce ma refer.nu stiu care e cauza, as vrea sa pot face sa se shimbe situatia asta si sa pot sa am o relatie sexuala buna cu sotul meu.