va rog sa imi explicati

Sex si probleme sexuale

Postata de geet cu 13 ani in urma.

buna ziua am si eu o intrebare eu sunt un barbat de 25de ani si as vrea sa stiu care este timpul normal pentru un act sexual de ce va intreb asta pentru ca eu nu reusesc sa rezist mai mult de 8 max 12 minute si as vrea sa stiu daca sufar de ceva (cum ar fi ejaculare precoce ) si am relatii sexuale regulate nu una pe an deoarece am aceiasi partenera de 3 ani si vazand ca sunt si cam putin dotat (15 cm ) nu as vrea ca iubita mea sa ramana cunva dezamagita va multumesc anticipat

Raspunsuri (3)

Dr. Georgescu Cristian

acum 13 ani

buna seara,

durata normala a actului sexual a fost/este/va fii o tema de dezbatere. un studiu facut de sexologi din canada si SUA a dus la concluzia ca o partida normala dureaza intre 8 si 13 minute...alte studii, alte valori, dar majoritatea sunt in aceasta zona.
cat despre partea cu ''''dotarea'''', normalul se stabileste prin statistica, iar statistica spune ca sunteti cat se poate de normal.
cred ca pana la urma ideea este sa va simtiti bine amandoi, daca voi sunteti multumiti, restul sunt detalii...

va urez o seara buna

geet

acum 13 ani

va multumesc pt raspunsuri

DA!!!!!

acum 13 ani

Timpul normal depinde de cat de repede iti faci partenera sa se simta bine. Ar putea fi si 5 minute, daca partenera ajunge la orgasm. Preludiul tb sa dureze mai mult si sa fie de calitate.