Un tratament ptr candida la barbati exista?

Sex si probleme sexuale

Postata de michaeelsy cu 12 ani in urma.

Buna ziua. M-am ales cu candida aceasta acum 3 saptamani.Am urmat sfatul dumneavoastra de a merge la un medic asa ca m-am dus la medicul de familie care mi-a zis ca nu mai are rost sa ma duc la un medic de specialitate si mi-a prescris sa iau Augumentin.Am luat 2 saptamani cate 2 pe zi si in acest timp ba dispareau 2-3 zile urmele acestei boli apoi reapareau.Mi-a mai recomandat sa nu fac sex 4-5 zile si o sa scap daca ii urmez sfatul.Acuma nu mai stiu ce sa fac... boala mi-a reaparut si nush ce sa fac.Stiti dumneavoastra cumva vreun tratament care da rezultate?Va multumesc mult!

Raspunsuri (9)

laura

acum 12 ani

Cum ti-a dat antibiotic pt candida?Din cauza consumului de antibiotice,apare candida,si daca si iei cand ai ciuperca,o intretine si o agraveaza..eu zic sa mergi direct la dermato-venerolog si poate iti face si o analiza din secretia uretrala si iti da tratamentul corespunzator,tratament antifungic..

Psihosexolog clinician

acum 12 ani

Un control venorologic nu strica. Sanatate

Psih.dr.Gabriela Marin

acum 12 ani

Nu se da Augumentin pt candida, mergi la medicul dermato-venerolog sa-ti prescrie tratamentul corect, prescris in urma analizei urinei si a secretiei uretrale. Mult succes!

calin

acum 12 ani

ce tare e site-ul asta :)) singurul sfat pe care il are "medicul" asta e : du-te la doctor!!!! :)))) multumim de ajutor;)

gigi

acum 12 ani

tre sa traiasca si ei

Psih.dr.Gabriela Marin

acum 12 ani

Nici-un medic adevarat nu-ti pune un diagnostic fara sa vada niste analize.
Daca medicul de familie i-a spus ca e candida si i-a dat Augumentin, aici e o neconcordanta grava. La fel de simplu e sa mearga la farmacie si sa intrebe ce sa ia pt candida - daca e sigur ca acela e diagnosticul -. Eu nu pot sa garantez ca acela e un diagnostic corect in lipsa unor analize de specialitate...

ana maria

acum 12 ani

iti recomand gynozol de 400 mg tratament d 3 zile este cel mai eficient si rapid sanatate

Colominschi Mihaela

acum 11 ani

Sotul meu a scapat de Candida cu ajutorul unui tratament extraodinar. Produsul se numeste CandyClear 5 si este produs in S.U.A . Este ceva extraordinar, unic si se poate cumpara si din Romania. Eu facusem comanda in America (nu stiam ca exista colaboratori si in Romania). Este putin mai scump dar isi merita toti banii.

nicolae

acum 10 ani

de unde se poate cupara candy clear 5