Trezirea dorintei sexuale

Sex si probleme sexuale

Postata de comentarii utilizatori cu 15 ani in urma.

Ce sa fac ca nu mai am dorinta sexulala cu am avuto pot sa stau cu sotia an pat cat oi sta.

Raspunsuri (18)

loredana4

acum 15 ani

cred ca cel mai indicat este schimbarea partenerului pt a starni ..curiozitatea si apetitul sexual creste

Dorina6899908

acum 15 ani

Sigur exista anumite cauze,nu a aparut asa ...tam-nesam. Incercati sa vedeti care sunt acestea si eventual sa discutati cu sotia ,pentru a le rezolva impreuna. Daca nu se pot rezolva,atunci urmati sfatul lui 81666.

Oana-Genoveva

acum 15 ani

parerea mea este sa mergeti la un medic sa incercati sa,i explicati situatia si va va recomanda el ce aveti de facut ...mult succes in a reinoda relatia cu sotia

simona312112347

acum 15 ani

Eu nu sunt de acord cu lucrul asta. La un moment dat, in orice relatie intervine monotonia si rutina. Sunt destule variante care v-ar putea stimula pe amandoi: vizionarea impreuna a filmelor pentru adulti, achizitionarea a diverse produse de la sex shop care sa condimenteze nitel actul sexual (si acestea sa determine placerea ambilor parteneri), schimbarea locului in care aveti de obicei contactul sexual, invatarea de noi strategii si tehnici de amor, etc. Important este sa nu stai cu sotia pur si simplu in pat si sa faceti ceva.

Magdalena55

acum 15 ani

incercati sa folositi masajul erotic folosind un ulei.Folositi-va de pregatire pentru actul sexual nu treceti direct la actul sexual niciodata. comunicati cu sotia cerandu-i sa va starneasca pofta prin masaj sau chia sex oral.

brindusa15

acum 15 ani

Ti se imtampla sa nu mai ai chef de sex cu sotia numai sau e ceva ...la modul general sa zicem...adica de la o vreme nu mai ai deloc libidou? Ar fi bine daca ai preciza si lucrul asta.
Sa presupunem insa ca ceea ce ti se intampla e legat numai de modul cum o percepi si o simti(sau nu) pe sotia ta.
Nu sunteti singurii in situatia asta. Dupa cum ai vazut si din celelalte mesaje situatii de genul asta apar in toate cuplurile. Tine in primul rand de voi doi rezolvarea problemei, iar daca singuri n-o puteti depasi..da, atunci treb sa apelati si la sfatul specialistului.
Ce-ti recomand eu: gandeste-te bine ce anume s-a schimbat la sotia ta incat ea nu te mai atrage sexual.Daca s-a ingrasat mult in ultima vreme, atrage-i atentia, fara a o rani, ca ar fi bine sa mai slabeasca putin. Daca se neglijeaza in felul in care se imbraca, isi poarta parul, se comporta in general sau in relatia cu tine (si-a pierdut increderea si-ti reproseaza asta incat tu nu te mai simti suficient de barbat in fata ei, te critica mai mult decat inaite, nu mai este implicata suficient de mult in mersul lucrurilor din casa voastra...) vorbiti despre toate lucrurile astea si cautati solutii impreuna.
O solutie ar fi si sa luati o pauza in ceea ce priveste sexul, sa lasati natura sa-si faca numarul. Dorinta poate sa reapara destul de repede atunci cand amandoi va detensionati si nu mai percepeti sexul ca o obligatie, ca ceva care daca nu se imtampla, ar fi o mare tragedie. Nu treb sa faceti sex in fiecare zi numai pt ca asa spun revistele ca ar insemna o viata sexuala reusita.
Filmele pt adulti recomandate de cineva anterior ar fi o solutie daca si sotia percepe lucrul asta ca ceva firesc si nu murdar.Barbatii gresesc din pacate atunci cand cer partenerei sa faca ceea ce vad ca fac actritele xxx in filme.Nu treb sa faci ce fac altii, ci numai ce iti place tie.Pozitiile bune in pat sunt acelea care va stimuleaza si va produc voua placere.
Pt ca ai ales sa-ti traiesti viata alaturi de o femeie cu care te-ai si casatorit nu-ti recomand sa cauti o alta partenera pana nu consideri ca ai facut tot ce e posibil sa-ti salvezi relatia actuala.Altfel, toata viata vei incerca sa-ti gasesti in afara casniciei solutia pt problemele avute.

Dorina6899908

acum 15 ani

Esti acelas "gigi" care pe data de 17/09 isi impartaseste ,pe forum,atractia inca din adolescenta pt. baieti??? Daca " da" ,atunci iti poti da raspunsul singur, la problema ta.

gya

acum 15 ani

OK astept raspunsu sa scap de pacostea aceasta de dragoste.

Dorina6899908

acum 15 ani

Care dragose o consideri ca o pacoste ???? Cea pentru baieti sau cea pt. sotie???

loredana4

acum 15 ani

as vre dar nu e deacord pur si simplu iar sex oral nici sa nu auda

Cristina850113068

acum 15 ani

BUNA...banuiesc ca ai avut dea-facecu alta femeie si ti-a schimbat impresia despre sotia ta sau poate nu o mai iubesti ancearca si descopero ca atunci cand ai cunoscuto

Dorina6899908

acum 15 ani

Bravooo!!!85926 si aici ai reusit sa-ti razi de noi.

gya

acum 15 ani

pentru baieti

Dorina6899908

acum 15 ani

Nu va mai strofocati degeaba, este o falsa problema lansata de cineva pt. a se afla in treaba si noi am cazut in plasa lui.

Dorina6899908

acum 15 ani

Chiar sunteti penibili,de acum!!!

Felicia11123909

acum 15 ani

Salutare unde ne putewm intalni pentru o partida de sex. Am vazut de pe forum ca esti foarte interesata de schimbarea partenerului tau. Cred ca ti-a creat anumite probleme sau vrei sa te dezinhibezi.Astept raspunsul tau.

Felicia11123909

acum 15 ani

Imi place cum vorbesti si cred ca esti foarte buna la pat. Ce-ar fi sa ne intalnim pentru a discuta mai profund...

Felicia11123909

acum 15 ani

Chiar te intereseaza sa schimbi partenerul.Ai asa mari dorinte de a fi satisfacuta?