Test de sarcina si raceala

Sex si probleme sexuale

Postata de MixUp cu 11 ani in urma.

Daca esti racita si efectuezi un test de sarcina influenteaza raceala rezultatul?

Raspunsuri (5)

Medic SfatulMedicului

acum 11 ani

Nu, testul de sarcina nu poate fi influentat de infectii deoarece acesta are la baza detectia unui nivel ridicat al hormonului hCG ( gonadotropina corionica umana).

MixUp

acum 11 ani

multumesc

Diana Luiza

acum 11 ani

Buna seara,
De pe 28.12.2012 ma lupt cu o raceala urata. Inca tusesc urat si am 37.3 temperatura. Ce vreau sa stiu este daca aceasta raceala poate influenta rezultatul analizelor pregatitoare sarcinii ( profilul TORCH, Ag HBS, Anti HCV, Ac HIV 1/2). Maine as vrea sa merg pentru recoltare, insa fiind destul de costisitoare nu vreau sa risc un rezultat eronat.
Multumesc anticipat!

Utilizator11616934480

acum 3 ani

Buna ziua si pe mine ma intereseaza raspunsul

Paula

acum 8 luni

Dacă sunte răcită și. Mi-o făcut în test de sarcina e bn