sunt impotent???????

Sex si probleme sexuale

Postata de robozaur cu 12 ani in urma.

va cer parerea am si eu o problema sunt ca satorit de 10 ani (am 35)de vro jumatate de an am probleme de exemplu o saptamina merge normal apoi mi se intimpla ca (moare la intrare ) vreo saptamina apoi iar o iau de la capatsi acest lucru ma bulverseaza Mentionez ca am erectii noaptea,dimineata iar cand m am masturbat am avut de fiecare data erectie . Va rog cu o parere inainte sa ma duc la doctor. multumesc!

Raspunsuri (5)

Dr. Cristian Irina

acum 12 ani

Disfuncia erectila reprezinta incapacitatea persistenta sau recurenta de a atinge sau de a mentine o erectie pentru o performanta sexuala adecvata. poate fi psihogena (stres, oboseala), organica(depresia, diabet zaharat, boli hepatice, renale, cardiace-ateroscleroza, neurologice-boli demielinizante, afectiuni endocrinologice-prin reducerea testosteronului, afectiuni prostatice) si mixta.
in conditiile persistentei dificultatilor de mentinere a erectiei, se poate apela la un psihosexolog si la medicul urolog.

anonim

acum 12 ani

Da asa este si eu am acelasi lucru si am numai 27 de ani, nu stiu ce naiba se intampla dar vad ca tot la mai multi se-ntampla lucrul acesta.

robozaur

acum 12 ani

PT. ANONIM
Ai auzit de la altii ce trebuie facut? Am incercat cu entran a functionat dar nu vreau sa devina o obisnuinta!

marius

acum 11 ani

daca ati incercat medicamente si tot nu merge,ultima solutie ar fi urmatoarea:va luati un prelungitor de penis[strap-on robotic]adica cu vibratii, iar doriti sa aveti act sexual cu femeia si sunteti obosit folositi acest prelungitor.da rezultate sigure+ ca ai provoci orgasme

ionut

acum 8 ani

Eu am 26 de ani am am avut aceste simptome timp de 1 an de zile dupa care nu am mai avut deloc erectii dar am intrat pe google am cautat un leac si am gasit unde am era ultimul lucru care puteam sal fac din fericire am gasito pe tamaduitoarea maria si cu ajutorul niste leacuri si plate am fost rezolvat in cateva saptamani cine are probeleme o poate gasi la Www.tamaduitoarea-maria.com ducetiva cu toata increderea