Sper să revină totul la normal cât mai repede posibil ?

Sex si probleme sexuale

Postata de Alina cu un an in urma.

Bună seara în primul rând! Mă numesc Alina..Am am 31 de ani...Și pot spune că am o problemă destul de gravă...Eu și soțul meu,ne cunoaștem de aproape 8 ani!Problema mea cea mai mare este,că intre noi nu mai există partide de sex,de dragoste, că nici nu mai știu cum să le numesc 😒Mereu e obosit, mereu găsește o scuză în orice...Am incercat să vorbesc cu el,dar mereu imi zice(păi nu am facut acum o lună sau ceva de genul),se întâmplă rareori să facem o dată pe lună, ceea ce mă deranjează bineînțeles, pentru că sunt și eu femeie,am și eu nevoie de soțul meu,care din păcate...Nu mă prea înțelege,când vine vorba de lucrul acesta!Vă rog să îmi dați un sfat,ce aș putea face în privința aceasta?Mulțumesc foarte mult, pentru eventualul răspuns!

Raspunsuri (2)

acum un an

Buna ziua,

Exista mai multe motive posibile pentru aceasta situatie, de la probleme de comunicare si stres, la probleme medicale sau psihologice.

Un terapeut calificat v-ar putea ajuta la imbunatatirea comunicarii in cuplu si la gasirea modalitatilor de a va reconecta si de a va redescoperi intimitatea emotionala si sexuala.

Va recomandam sa consultati un psiholog: https://www.clickmed.ro/medic/psihologie

Goby

acum un an

Pot sa te ajut