Sfat !

Sex si probleme sexuale

Postata de mr.green cu 12 ani in urma.

Buna ziua, sunt barbat, am 21 de ani si va rog frumos sa ma ajutati cu un sfat, am o relatie cu prietena mea de peste un an si nici pana acum nu am reusit sa ma "invat" cu prezervativele. Sunt perfect apt din punct de vedere fizic, sexual, dar la nivel psihologic sunt "distrus". Mereu am avut rabdare impreuna, dar au fost foarte putine momente intr-un an de zile in care ne-am putut bucura de un act sexual dus pana la capat, gen de 4 sau 5 ori. Vreau sa scap de aceasta "boala" si m-am gandit ca daca voi incerca un supliment nutritiv pentru erectie, creerul meu va actioa si v-a vedea ca sunt apt sa fac lucrurile sa mearga cum trebuie pana la capat. Ce supliment nutritiv de incredere sa folosesc ? sau daca aveti alte promuperi va ascult. Va multumesc frumos!

Raspunsuri (3)

Psih. Roxana Olaru

acum 12 ani

Buna ziua,

Din ceea ce descrieti dvs reiese ca problema asa cum o priviti dvs este de natura psihologica. Din pacate fara a lucra cu aceasta problema impreuna cu un psihoterapeut nu veti avea cum sa scapati de ea. Suplimentele nutritive (daca sunt omologate de catre Ministerul Sanatatii) ajuta corpul, dar nu trateaza problemele de natura psihologica.

Dr. Georgescu Cristian

acum 12 ani

buna ziua,

dupa cum ati mentionat chiar dumneavoastra, problema pare sa fie de natura psihologica, de aceea suplimentele nutritive nu vor avea nici un efect, poate doar de placebo... (dupa cum este si denumirea acestora, sunt doar niste suplimente nutritionale).
va recomand un consult psihologic mai degraba decat tratamentul medicamentos, iar pentru aceasta puteti sa consultati si medicii psihologi de pe acest forum:
//sfatulmedicului.ro/comunitate/sex-si-erotism_291/membri

va urez o zi buna

ionut

acum 12 ani

Sunt din Iasi, pare prosteasca urmatoarea intrebare, dar exista consiliere psihologica gratuita ?