sexul oral neprotejat poate duce la o sarcina nedorita?

Sex si probleme sexuale

Postata de Ve cu 15 ani in urma.

buna ziua. am si eu o intrebare in legatura cu sexul oral neprotejat.daca partenera a inghitit putina sperma, ar putea ramane insarcinata?

Raspunsuri (34)

daniela886

acum 15 ani

nu poate... cum sa ramana:)))

Maxim

acum 11 ani

mai da șioban mai este ala cu intrebarea,bai vez că daca ii pui niște spermă in buzunar tot poate raminea insarcinată....:D

Dorina6899908

acum 15 ani

O poti numi partenera sau iubita si sa-ti inghita sperma?Daca iubesti pe cineva,daca-l respecti cat de cat,daca-l consideri macar om....cum poti sa faci asa ceva?Ce fel de om este ea ,care accepta? Dar hai sa intreb altfel,ac***a in vedere ca ea este pt. tine doar un obiect de satisfacere a unor perversiuni sexuale,dupa ce ii umpli gura cu sperma ta,o saruti????Doamne, cat imi este de mila de aceste fete disperate,care fac orice pt. a tine un barbat langa ele!!!!Dar ce zic eu???acela nici nu poate fi numit barbat....de cunostintele elementare care ar trebui sa le ai in legatura cu anatomia,functia diferitelor aparate organice,etc. nici nu mai vorbesc,dar bravo ca te pricepi la sexul oral,felicitari, halal sa-ti fie.

un pularau

acum 14 ani

Vezi de treaba cucoana ca sperma face tenul frumos,ia incearca si matale si sa vezi ce multumita vei fi,Pofta buna.xq

Eu

acum 13 ani

Nu face nimeni rau daca propune gustarea sau inghitirea spermei, face bine la ten, lol, ce conceptii aiurea, daca tu ai chef sa faci ceva, poti sa stai si cu picioarele in sus, hai k esti culmea, frate, vii aici sa dai lectii de morala, cand nu trebuie... pfff... zi faina, hehe:):)))

playboy

acum 11 ani

mamaie, vrei un cumshot?:)

Diana

acum 10 ani

Draga mea doamna, sotul tau cu siguranta este foarte frustrat din cauza atitudinii tale si cu siguranta o sa gaseasca o zdreanta care sa si presteze si sa si inghita TOT . Un barbat care nu primeste ce vrea acasa, cauta in alta parte. Si in plus, e super tare sa iti vezi barbatul total satisfacut. Mie una imi place la nebunie sa il fac sa se simta bine. Cum ai putea sa fi asa egoista ? :-?

Patrik

acum 15 ani

:)Cum sa ajunga spermatozoidul sa se intalneasca cu ovului? NU SE POATE SA RAMAI GRAVIDA...AI GRIJA LA BTS:(

andrei178

acum 15 ani

Am fost tentata sa cred ca e o intrebare-gluma, dar adevarul e ca e mai bine sa intrebi decat sa continui o viata sexuala fiind nesigura....Sarcina este posibila NUMAI dupa un contact sexual in care sperma ajunge din vagin spre uter, unde se fixeaza ovulul fecundat. Deci, orice alt fel de a face sex nu are ca rezultat sarcina. Dar poate avea alte urmari, mai ales bolile cu transmisie sexuala! Deci mare grija!

ANA-MARIA41111168

acum 15 ani

vreau sa ma lamuresti si pe mine pita in afara de BTS care poate fi o alta problema pentru care nu ar face-o?Ce lagatura are dak are sau nu cunostinte elementare despre anatomie ,aparate organice?

Dorina6899908

acum 15 ani

Mi-am spus parerea si raman consecventa.Se poate intelege ce am vrut sa spun.Despre cineva care intreba daca se poate ramane insarcinata,pe gura,iarta-ma dar vreau sa intelegi exact,poti spune ca are minime cunostinte de anatomie,despre functia aparatului de reproducere? Asta am vrut sa spun si doar daca esti de rea credinta ,te faci ca nu intelegi.In fond, lumea asta este destul de mare pt. a-i incapea pe toti,ce ma deranjeaza este ca, s-ar putea, ca niste copii, fara experienta, sa creada ca aceasta este normalitatea.Atat.

Felicia21113073

acum 15 ani

Din punctul meu de vedere sexul oral face parte dintr-o viata sexuala sanatoasa.
Dar nu te supara... cati ani ai? Poate ar trebui sa fii mai informat inainte sa iti incepi viata sexuala?

Cristian285

acum 15 ani

esti tare glumet ;)

vasileasca

acum 14 ani

puteai s-o inghiti pe toata ca tot nu ramaneai grea..... dai inainte cu sexul oral.....

dragiulica

acum 14 ani

datii inainte cu sexul oral, vai de capul vostru.... nici nu stiti cum se ramane bortoasa si trageti tare cu sexul oral, vai de voi...

eu

acum 14 ani

GANDESTE LOGIC! il inghiti pe domnul spermatozoid...ajunge el micutu in burtica acolo pot fi dizolvate oase,carne,legume,etc,ba chiar si plastice...crezi ca are vreun echipament de scafandru la indemana sa supravietuiasca?!cum sa intrebi asa ceva,ma? unele femei raman foarte greu insarcinate cand fac sex sex...cum sa ramai insarcinata daca inghiti?! ma rog e bine ca intrebi daca nu te duce capul nici macar atat...

marian

acum 13 ani

nu

silvia

acum 13 ani

esti cu capul....cum s ramai insarcinata?!nu exista asa ceva...iar fetele kre o fc ptr asi tine baiatul langa ele sunt cele mai proaste ptr k baieti sunt cati vrei iar eu asta consider k e lipsa d respect din partea lui si fata inseamna k nu stie s se respecte...p baieti nui condamn ptr k ei st datori s incerce

sanda

acum 13 ani

buna !

acum pun eu putin mai altfel problema (poate din suficiente cunostinte de cultura si anatomie): daca fata dupa un oral cu final mai sus mentionat si discutat, iar apoi in jocul amoros, cei doi continua sa se iubeasca, se saruta (implicand lichide si mucoase uneori accidentate) si apoi, fara sa treaca din comoditate pe la baie, poate schimba rolul, el facandu-i ei oral ... ce se-ntampla ?

poate micul spermatozoid s-ajunga pana la ovul ?

dezamagire

acum 13 ani

eu nu am parte de sex ,de 3 ani ne cunoastem ,de cateva luni suntem casatoriti ,acum imi dau seama nici inainte sotul meu nu ma lua cu foc in brate si nici nu ma saruta dar acum deja a trecut 4 luni si nu mai face dragoste cu mine ,il vad tot timpul cand stam la tel cu mana in pantaloni ,in gluma i-am spus ca mana lui ar trebui la mine ,este un barbat f sensibil ,f finut i-am pus mana pe penis dar este f mic si moale nu inteleg ce se intampla ,e un barbat la 1 80 arata destul de bine dar nu imi vb ,am ales trei variante:e humalau,ipotent sau are pe alta?!homosexual zic pt ca orice as face ,oricat de provocatoare as fi nu i se scoala cu toate ca imi spune ca ma iubeste ,ipotent ?dar prima data era tare bun la pat ....sa fie o alta ,poate nu ii mai place de mine?!dar se comporta frumos si este atent s din cand in cand imi cumpara flori,care sa fie problema?

Pag 1 din 2