sexul anal!!

Sex si probleme sexuale

Postata de andreyta cu 12 ani in urma.

sexul anal este considerat normal intr-o relatie de cuplu????
in cazul in care un cuplu face atat sex anal cat si sex normal in aceaiasi partida amoroasa nu se pot lua anumite bacterii sau microbi???

Raspunsuri (9)

Medic Epuran

acum 12 ani

După practicarea sexului anal e importantă asigurarea igienei înaintea practicării altui tip de sex (vaginal sau oral) pentru a preveni infecţiile bacteriene, la nivelul rectului existând un număr foarte mare de bacterii
Din această cauză este recomandată folosirea prezervativului.

andreyta

acum 12 ani

in ce masura metoda contraceptiva "p***atus intreruptus" il afecteaza pe barbat daca o foloseste regulat???

danlondra1

acum 12 ani

buna scuze de deranj as vrea sa intreb si eu,din cate inteleg eu tu ai facut sex anal? as vrea sa incerc si eu cu sotia dar ea nu vrea sa auda de asta,stii cumva cum as putea so fac sa accepte macar o data sa incerc si eu ,tu fiind femeie poate imi dai niste sfaturii

andreyta

acum 12 ani

imi pare rau ca nu te pot ajuta..nu am facut sex anal eram doar curioasa sa stiu anumite lucruri....

Medic Epuran

acum 12 ani

Dacă este practicat vreme îndelungată, p***atus interruptus poate determina apariţia neurasteniei la bărbat

andreyta

acum 12 ani

Care este factorul care produce aceasta neurastenie??? Este o cauza hormonala???

Medic Epuran

acum 12 ani

Trei factori sunt importanti şi determină apariţia nevrozei astenice:
- factorul psihogen (factorii emoţionali, afectivi)
- factorul somatogen (tulburările organice corporale precum modificările endocrine - cauze hormonale)
- factorul predispozant care ţine de constituţia persoanei respective

o femeie

acum 12 ani

Danlondra1, daca vrei sex oral si nevasta nu vrea, cumpara-ti un vibrator si foloseste-l personal. Sa vezi cat este de bine si apoi sa incerci sa convingi pe altcineva.Mareste-ti tu sfincterul anal sa nu te mai poti controla cu scaunul..... Nu mai puteti de bine, nu va mai ajung gaurile in care sa v-o bagati. Depravatilor!

Gheorghe vasileion

acum 11 ani

Pt "o femeie" . Asa e coana Marioara ! Depravatilor ce suntem ! ca nu ne mai ajung gaurile ,cu toate ca sunt mii de gauri ! Cateodata mie imi vine sa-mi bag ...aia in ea de viatza ! Cit despre controlul cu scaunul ,daca nu mai putem sa-l controlam ,controlam cu masa ,cu patu · sau cu shifoneru · ! Sau poate cu telecomanda!